Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna Elbląg

Tlen potrzebny jest dla naszego organizmu nie tylko po to aby móc żyć, ale również jego odpowiednie stężenie pozwala na zachowanie zdrowia oraz dobrej kondycji. To właśnie tlenoterapia hiperbaryczna może regulować jego poziom w organizmie.

Czym jest tlenoterapia?

Jest to metoda terapeutyczna, która polega na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia.

Tlenoterapia hiperbaryczna znacznie przyspiesza gojenie się tkanek miękkich, a także wspomaga zrost kostny, dlatego jest doskonałą metodą uzupełniającą rehabilitację po złamaniach, skręceniach i urazach mięśniowych.

Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej uzyskujemy zjawisko rozpuszczalności aż do 14 razy więcej tlenu w osoczu krwi wobec czego powoduje to, że więcej jego cząsteczek dociera do mięśnia, wobec czego  znacznie wzrasta wydolność tlenowa organizmu podczas wysiłku.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i naturalna, dzięki czemu wśród zawodowych sportowców określana jest mianem „LEGALNEGO DOPINGU”.

Terapia tlenowa ma wszechstronny, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, ale także i fizyczne. Pozwala zachować na dłużej młodość, dobre zdrowie, aktywuje siły witalne i odpornościowe.

Dzięki regularnym zabiegom w komorze tlenowej można poczuć odprężenie, przypływ energii, ale także chęci do życia. Pozytywny efekt terapii to również dobry sen, po którym pacjenci czują się wypoczęci.

Jak wygląda zabieg tlenoterapii?

Podczas zabiegu pacjent znajduje się w specjalistycznej komorze hiperbarycznej. Podczas 80 minut zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej, pacjent oddycha czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Panujące w komorze ciśnienie generuje lepsze warunki rozpuszczalności tlenu w organizmie – nie tylko w krwi, ale także i w osoczu.

Chore tkanki oraz narządy, otrzymując zwiększoną ilość tlenu, naturalne mechanizmy naprawcze mogą działać szybciej i wydajniej.

Jakie są zalety stosowania tlenoterapii hiperbarycznej?

  • Doskonała metoda uzupełniająca rehabilitację po złamaniach, skręceniach i urazach mięśniowych,
  • Pomaga redukować zmęczenie i skutki stresu,
  • Pomaga w powrocie do zdrowia po COVID-19,
  • Poprawia krążenie, wspomaga pracę serca,
  • Wspomaga w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, chorób neurologicznych i gastrycznych,
  • Wspomaga leczenie silnych bólów głowy, migreny,
  • Przyspiesza leczenie trudno gojących się ran,
  • Niweluje problemy dermatologiczne,
  • Poprawia koncentrację, ale także jakość snu,

Stałe sesje z użyciem tlenu, stosowane przez osoby dotknięte przewlekłymi chorobami, znacząco poprawiają poziom ich życia, umożliwiając powrót do swobodnego wykonywania czynności
Tlen nie tylko ułatwia oddychanie i natlenienie organizmu, ale także wpływa także na obniżenie poziom stresu, znacząco poprawiając samopoczucie pacjenta.

Tlenoterapia hiperbaryczna Elbląg