Co to jest?

Krioterapia – system kompresji i zimna czyli co? Jest to terapia, która łączy kompresje pneumatyczną z terapią zimnem – tzw. kiroterapia. Połączenie tych dwóch elementów daje znacznie większe korzyści niż zastosowanie samego lodu. Zastosowanie dodatkowo kompresji stymuluje naturalny proces regeneracji organizmu. Cryopush znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim u pacjentów oraz sportowców w celu przyspieszenia regeneracji oraz powrotu do zdrowia po operacjach bądź urazach. Co ważne dzięki zastosowaniu krioterapii jesteśmy w stanie zmniejszyć dawkę przyjmowanych leków przeciwbólowych lub całkowicie je odstawić.

Jak to działa?

Urządzenie składa się z jednostki sterującej oraz odpowiedniej opaski. Urządzenie pompuje do opaski zimną wodę z pojemnika z lodem oraz powietrze, które powoduje kompresję. Dzięki temu opaska idealnie dopasowuje się do leczonego obszaru. Zimno odczuwalne jest niemal natychmiastowo, a sama kompresja działa sekwencyjnie.

  1. Kompresja przerywana – imituje ona naturalne skurcze mięśni w celu odseparowania obrzęku od miejsca urazu. Wspomaga przepływ natlenionej krwi i głębsze przenikanie zimna;
  2. Terapia zimnem – zmniejsza ona stan zapalny oraz obrzęk. Ma na celu również łagodzenie skurczy mięśniowych, zmniejsza zapotrzebowanie na energię i może pomóc uśmierzyć ból bez środków farmakologicznych

Korzyści ze stosowania Cryopush

Połączenie kompresji aktywnej z terapią zimnem umożliwia szybsze, dłuższe oraz dogłębniejsze chłodzenie. Dostosowane opaski obejmują większą powierzchnię leczenia, czyli działamy nie tylko miejscowo. Co więcej:

  • Zmniejsza ból, obrzęki oraz skurcze mięśni
  • Poprzez nasilenie procesów regeneracyjnych wspomaga walkę o zakres po operacji ACL
  • Przyspiesza regenerację tkanek oraz powrót do sprawności fizycznej
  • Poprawia przepływ limfy – drenaż limfatyczny
  • Zapewnia odnowę biologiczną
  • Stosowana do leczenia urazów, regeneracji po treningu, podczas rehabilitacji po zabiegu.

Komu może pomóc Cryopush?

Cryopush ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim polecamy sportowcom, osobom aktywnym oraz pacjentom po operacji. Terapię tą stosuje się w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia po urazach mięśniowo-szkieletowych albo przy  pooperacyjnej rehabilitacji.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Cryopush, czyli Krioterapia – system kompresji i zimna.